Akustikalabor

TTÜ mehaanika ja tööstustehnika instituudis paiknev „Akustikalabor” avati jaanuaris 2018. See on Eestis esimene ning kogu lähiregioonis kaasaegseim ja kvaliteetseima mõõteaparatuuriga heliläbivuse katsekeskus.
Kahe-kambriline hoonekompleks sisaldab mõõteseadmetena kompromissitult parimat Taani akustikaseadmete tipptootja Brüel & Kjaer täis-komplektset aparatuuri ja eritarkvara.
Uus akustikalabor võimaldab kiirelt ja täpselt määrata klaaspakettide, akende, uste ja teiste seina-elementide akustilist läbivust ja mürasummutusvõimet vastavalt kehtivatele standarditele.
Toote akustilised omadused ja helikvaliteet on tänapäevase tootearenduse võtmesõnad. Valminud labor annab erakordse ja konkurentsieelist pakkuva võimaluse tootearenduseks ning akustikaalasteks uuringuteks ja konsultatsioonideks Eestis tegutsevatele akende, uste ja seinapaneelide tootjatele. Rõhutades siinkohal, et Eesti on nr. 1 moodulmajade tootja Euroopas ja helikvaliteet on üha rohkem fookuses. Standardikohaseid mõõtmisi, spetsiifilisi eriuuringuid ja tehnilist konsultatsiooni teenust akustika valdkonnas pakuvad regiooni kõrgeima kvalifikatsiooniga tippspetsialistid.

 

AKUSTIKALABOR

        Tallinn Univeristy of Technology, U06

cONTACT

        Prof. Jüri Lavrentjev

Kontakttelefon: 5109107

E-mail: juri.lavrentjev@taltech.ee