LABORID

01

Mehaanika ja metroloogia katselabor

Asukoht: TalTech
Koondab suurte kogemustega erinevate erialade eksperte ja unikaalseid katseseadmeid. Katselabori põhiülesandeks on rahvusvahelisel tasemel teenuse pakkumine ettevõtetele, teadusasutustele ja riiklikele asutustele kui sõltumatu, nn. kolmanda osapoole laborina.

02

Mõõtelabor

Asukoht: TalTech
Koondab enda alla hajusalt asetsevad 3D mõõteseadmed, mida on võimalik kasutada toodete mudelite skanneerimiseks (LED laser, valgus) kui ka kontaktmõõtmisteks. Seadmed asetsevad küll erinevates ruumides, kuid moodustavad ühe terviku 3D mõõtmise seisukohalt.

03

Tööstuslik VR ja AR labor (lühend IVAR)

Asukoht: TalTech
Keskendub peamiselt virtuaalreaalsuse ja liitreaalsuse kasutamisvõimaluste uurimisele tööstuse valdkonnas ning katab väga laia spektrit.

04

Akustikalabor

Asukoht: TalTech
Kogu lähiregioonis kaasaegseim ja kvaliteetseima mõõteaparatuuriga heliläbivuse katsekeskus. Kahe-kambriline hoonekompleks sisaldab mõõteseadmetena kompromissitult parimat Taani akustikaseadmete tipptootja Brüel & Kjaer täis-komplektset aparatuuri ja eritarkvara.

05

Kompuutertomograafia labor

Asukoht: EMÜ
Kasutusel 2017. aastal teaduse teekaardi meetmest soetatud ainulaadne kompuutertomograaf (röntgenseade), mis võimaldab uurida tooteid, nende kvaliteeti, defekte ja ehitust. Samuti saab seda sidustada 3D mudelite ja printimise teenusega.

06

Paindtootmissüsteemide ja robootika demokeskus

Asukoht: TalTech
Sisaldab laosüsteemi, mobiilset robotit ja CNC treipinki koos teda teenindava tööstusrobotiga. Süsteem baseerub FESTO Didactic lahendusel ning lähtub Industry 4.0 ja paindtootmise kontseptsioonist.

07

ProtoLab (3D printimine)

Asukoht: TalTech
Laboris asub 3D printer-lasersulatusseade, SLM-280 2.0 (metallipulbrid), 3D printer-lasersulatusseade, Realizer SLM-50 (metallipulbrid), 3D laserpaagutusseade, EOS Formiga P100 (plasti pulbrid), 3D printer, Z-printer 310 (kipsipulber) ja 3D filamendi printerid, Leapfrog Creatr HS (olemas erinevad mudelid, erinevate võimekustega).

08

IIMS – Intelligent Materials and Systems Lab

Asukoht: TÜ
Laboris asub ka TÜ robootika labor (koostöörobotid, tarkvaraarendus, tehisintellekt).